گلس پرایوسی چگونه از حریم شخصی شما محافظت می کند؟

خانم سالاری شنبه 4 بهمن 1399 - 09:52
گلس پرایوسی چگونه از حریم شخصی شما محافظت می کند؟
استفاده از موبایل برای اکثر کارها از شبکه‌ های اجتماعی گرفته تا سیستم بانکداری آنلاین به بخشی جدا نشدنی از زندگی  همه بدل شده است. بنابراین شما هنگام وارد شدن به حساب‌ های خودتان در شبکه‌ های اجتماعی و بررسی اطلاعات خصوصی حساس هستید و دوست ندارید دیگران ناظر کارهای شما و اطلاعات داخل موبایل شما باشند. مسلما برای چنین امری تدابیری اندیشیده‌ اید و با احراز هویت دو مرحله‌ ای و رمزگذاری‌ ها اطلاعات آنلاین خود را ایمن کرده‌ اید.
با این حال، چند نگاه پنهانی می‌ تواند به بزرگترین مسائل حریم خصوصی تبدیل شود و شما را از نداشتن امنیت نگران کند. احتمالا برای شما اتفاق افتاده است که هنگام حضور در میهمانی‌ ها، در مترو و مکان‌های اجتماعی افرادی که در نزدیک شما قرار گرفته‌ اند، خواسته یا ناخواسته صفحه نمایش موبایل شما را ببینند. برای خاتمه دادن به چنین مسائلی، محافظ صفحه حریم خصوصی گلس پرایوسی راهی برای خلاصی شما از این مشکلات است. در ادامه مطلب در باره اینکه گلس پرایوسی چه کاربردی دارد و چی هست؛ مطالب و نکات مهمی را ذکر خواهیم کرد.

محافظ صفحه حریم خصوصی یا گلس پرایوسی چیست؟

گلس پرایوسی  یکی از چندین نمونه‌ گلس است که برای محافظت از صفحه نمایش  کاربرد دارد، ولی گلس پرایوسی ویژگی منحصر به فردی دارد که به صورت دوگانه عمل می‌ کند. این گلس محافظ ضمن حفظ داده‌ های شما از چشم افراد کنجکاو، صفحه موبایل را  از ضربه و خط و خش  نیز محافظت می‌کند. در این گلس از فناوری پرایوسی استفاده شده است که اگر زاویه دید شما با صفحه نمایش گوشی بیشتر از 30 درجه شد، صفحه نمایش را به صورت مات و تاریک می‌ بینید.
                                                                                           

گلس پرایوسی چگونه کار می‌ کند؟ 

محافظ صفحه پرایوسی یا ضد جاسوسی به گونه‌ ای است که وقتی زاویه دید 30 درجه شد ،صفحه نمایش به صورت مات نمایش دیده می‌ شود. ولی نکته جالب این است که وقتی از رو‌ به‌ رو به آن نگاه می‌ کنید، صفحه نمایش برای شما به صورت واضح نمایش داده می‌ شود.
بیشتر این گلس‌ ها از نوعی فناوری میکرو لوور استفاده می‌ کنند که اجازه می‌ دهد نور از صفحه نمایش فقط در  زوایای خاصی عبور کند. زاویه فیلتر روی یک زاویه باریک جلو، معمولا 60 یا 90 درجه تنظیم شده است و هر کسی از آن زاویه دید به صفحه نمایش موبایل شما نگاه کند چیزی نمی‌ بیند. به عبارتی دیگر فقط شما می‌ توانید محتوای صفحه موبایل را ببینید و دیگران با یک صفحه سیاه به شکل موبایل خاموش مواجه خواهند شد.
فیلترهای حریم خصوصی یا گلس پرایوسی راهی آسان برای جلوگیری از دید زدن افراد غریبه و سایرین در موبایل و تبلت و حتی لپتاپ شما است.  این گلس‌ ها همچنین برای لپتاپ نیز در دسترس هستند؛ بدین معنی که شما می‌ توانید  در همه جا با لپتاپ خود کار کنید، بدون اینکه نگران حفظ اطلاعات خود و دید زدن افراد فضول باشید. این مورد به ویژه در صورت استفاده از مدارک ضروری، نامه‌ های الکترونیکی و پیام‌ های خصوصی در هنگام استفاده از موبایل در وسایل نقلیه عمومی همچون مترو و اتوبوس، بسیار مفید است.

مزایای استفاده از گلس پرایوسی چیست؟

بارزترین مزیت استفاده از گلس پرایوسی محافظت از حریم خصوصی است.
دانستن اینکه هرگونه اطلاعات شخصی از نگاه کنجکاو دیگران در امان است، مزیت بزرگی محسوب می‌ شود. البته این کاربرد فقط مربوط به حفظ حریم خصوصی در اماکن عمومی نیست. اگر همسر  یا شریک زندگی و هم اتاقی شما شب از  نور موبایل شما اذیت می‌ شود، گلس پرایوسی  در اینجا نیز کمک می‌ کند که در اثر نور تلفن همراه شما مزاحمتی ایجاد نشود.
محافظ صفحه گلس پرایوسی همان مزیت محافظ صفحه معمولی را به شما می‌ دهد و روشی عالی برای محافظت از صفحه نمایش  بدون خراش به هنگام وارد شدن ضربه و افتادن تصادفی است.
البته مزیت‌ های دیگری نیز وجود دارد که غالبا مختص تولید کننده است و در برخی از مارک‌ ها اعمال می  شود. برخی از این گلس‌ ها مجهز به پوشش ضد تابش خنک کننده، فیلتر نور آبی، فیلترهایی برای کاهش خستگی چشم و پوشش‌ های اولئوفوبیک و آبگریز هستند تا صفحه موبایل از لکه‌ های اثر انگشت و چربی و آلودگی در امان بماند.
                                                                 

پوشش ضد انعکاس گلس پرایوسی

به احتمال زیاد شما هنگام استفاده از موبایل در فضای بیرون با صفحه سیاه مواجه شده‌ اید و تقریبا دیدن چیزی بر روی صفحه نمایش غیر ممکن بوده است. با داشتن نوع ضد تابش گلس پرایوسی، انعکاس نور کاهش می‌ یابد و به شما این امکان را می‌ دهد که محتوای صفحه خود را با وضوح بیشتری ببینید. این بدان معنا است که شما می‌ توانید هنگام بیرون رفتن از  فضای خانه و در محیط باز از موبایل خود به راحتی استفاده کنید، چیزی که بدون استفاده از گلس پرایوسی عملا غیر ممکن است.
البته توجه داشته باشید که هنگام نصب گلس پرایوسی به دلیل فیلتر حریم خصوصی صفحه نمایش کمی تاریک خواهد شد. در چنین مواقعی نور صفحه موبایل را بیشتر کنید، این مشکل نیز حل خواهد شد. البته این امر موجب کاهش سریع باتری موبایل یا تبلت نیز می‌ شود.

BLUE LIGHT REDUCTION یا کاهش دهنده نور آبی

یکی دیگر از انواع گلس پرایوسی نوع کاهش دهنده نور آبی است. ثابت شده است که نور آبی بر خواب شما تاثیر منفی می‌ گذارد و ریتم خواب و فعالیت شبانه‌ روزی شما را مختل می‌ کند. دلیل این اتفاق این است که نور آبی مانع ترشح هورمون‌ های خواب می‌ شود و باعث می‌ شود ما بیدار بمانیم.  به همین دلیل است که دانشمندان توصیه می‌ کنند قرار گرفتن در معرض نور آبی در شب کاهش یابد. در اینجاست که محافظ‌ های صفحه گلس پرایوسی مجهز به فیلتر کاهش دهنده نور آبی به کمک شما می‌ آیند. این گلس‌ها می‌ توانند میزان نور آبی که توسط موبایل یا تبلت شما ساطع می‌ شود را کاهش دهند و این باعث کاهش اثرات نور آبی می‌ شود. البته هنوز در معرض آن قرار خواهید گرفت، اما اثرات آن کاهش می‌ یابد. اگر هنوز برای شما سوال است که میزان اثرات دقیقا چقدر کاهش می‌ یابد، منصفانه است اگر بگوییم استفاده از تلفن همراه و تبلت در شب هنگام استفاده از این نوع گلس خواب شما را بر هم نخواهد زد.

ویژگی‌ های گلس پرایوسی

1. کاملا جدید و با کیفیت
2. محافظ شیشه ای واقعی H9  و ضد خش
3. محافظ پرایوسی صفحه نمایش موبایل  از هویت و داده‌ های ارزشمند شما در برابر نگاه کنجکاو دیگران محافظت می‌ کند.
4. روکش اولئوفوبیک یا ضد چربی، ضد اثر انگشت
5. ضخامت فوق‌العاده باریک
6. بدون حباب
7. از صفحه موبایل در برابر گرد و غبار، آلودگی و خراش محافظت می‌ کند.
                                                                                      

مشخصات فنی گلس پرایوسی

1. متریال این گلس اثر آلودگی و انگشت و چربی روی صفحه موبایل را کاهش می‌ دهد.
2. ضد گرد و غبار است و غبارهای بسیار کوچک را نیز کاملا می پوشاند.
3. قابل شستشو و قابل استفاده مجدد است، حباب ایجاد نمی‌ کند.
4. از مواد اولیه با کیفیت تهیه شده است.
5. ضد خراش است، حتی با چاقو و کلید و اشیای نوک تیز
6. لبه آن به انگشتان شما آسیب نمی‌ رساند.
7. محافظ صفحه ضد ضربه گلس پرایوسی می‌ تواند از صفحه موبایل شما در برابر آسیب محافظت کند.
8. با کاهش زاویه دید، دید زاویه‌ ای را مسدود می‌ کند. یعنی هرچه موقعیت بیننده از مرکز صفحه نمایش دورتر شود، دید روی صفحه سخت‌تر می‌ شود.
9. از فناوری قطبش نوری فیزیکی استفاده می کند، فقط منطقه 90 درجه قابل مشاهده است، سایر مناطق اختصاصی فقط صفحه سیاه را مشاهده می کند.

معایب گلس پرایوسی محافظ صفحه موبایل

با توجه به تمام مزیت‌های فوق‌ العاده‌ ای که ذکر کردیم، این گلس‌ ها دارای معایبی نیز هستند. فناوری ضد اثر انگشت به کاربر این امکان را می‌ دهد که محیط تمیز و شفافی  را روی صفحه نمایش خود لمس کند. ولی کمی روی روشنایی صفحه نمایش تاثیر می گذارد که با در نظر گرفتن مزایای این نوع گلس ها این عیب قابل چشم پوشی است.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد